تاریخچه آریان سناء

_

شرکت آریان سناء نماینده انحصاری محصولات آلفا ویتامینز آمریکا در ابتدای سال 1380 با همت و تلاش وصف‌ناپذیر آقای دکتر حسین اکبری نبی از پزشکان حاذق خوشنام و برجسته و قابل تقدیر که جزء نخبگان دانشگاهی در حوزه بهداشت و درمان و جزء کارآفرینان برتر این مرز و بوم می‌باشد ابتدا در حوزه تجهیزات پزشکی آغاز و سپس در سال 1386 ایشان با مشقت و زحمات شبانه‌روزی و طاقت‌فرسا و با گذشتن از سد بوروکراسی‌های پیچیده اداری در سازمان غذا و دارو موفق به اخذ نمایندگی انحصاری محصولات آلفاویتامینز آمریکا در ایران شدند و تا سال 1397 کلیه محصولات این شرکت با بسته‌بندی کامل وارد ایران می‌گردید و توسط پخش‌های سراسری اغلب پیش خرید ‌می‌گردید و جزء پرفروش‌ترین مکمل‌های ایران محسوب میشد از سال 1398 با تغییر سیاست‌های سازمان غذا و دارو کلیه مواد اولیه محصولات شرکت آلفا ویتامینز به صورت پرمیکس و با نظارت‌های دقیق و مستمر و مطابق با آیین‌نامه‌های محصولات تحت لیسانس و استانداردهای سازمان غذا و دارو به همراه مستندات شرکت سازنده وارد و پس از انجام آزمایشات متداول و مرسوم توسط آزمایشگاه‌های مجاز و همکار وزارت بهداشت در سایت‌های داروسازی طرف قرارداد تولید و پس از بسته‌بندی در بازار مکمل عرضه می‌گردد. با توجه به کیفیت بالا و مصرف‌کنندگان فهیم و قدیمی این برند اغلب محصولات این شرکت در بازار مکمل دچار کمبودهای مقطعی بوده و بعضا با سهمیه‌بندی توسط پخش‌های سراسری در اختیار داروخانه‌ها و مراکز عرضه قرارداده می‌شود. از جمله قرص آلفلکسیل- کپسول آلکوژن- قرص مولتی دیلی که جزء اقلام پرفروش بوده و سابقه مصرف طولانی در بازار مکمل ایران و جهان را دارد.

هم اکنون این شرکت با هزینه‌های گزاف و کمرشکن سایت تولیدی خود را با مجهزترین ماشین‌آلات و هواسازهای هایژنیک با برندهای مطرح اروپایی  احداث نموده و آماده بازدید کارشناسان محترم سازمان غذا و دارو جهت اخذ مجوز GMP در زمینه تولید و بسته‌بندی محصولات گروه آلفا ویتامینز می‌باشند. و اشتغال‌زایی در این سایت 120 نفر مستقیم و 250 نفر غیرمستقیم خواهد بود.

واحد تحقیق و توسعه

_

واحد R&D  جزء بخش‌های فعال و حساس این شرکت بوده و مدیریت ارشد و کارشناسان محترم واحد رگولاتوری جزء مدیران با تجربه و با سابقه طولانی (بیش از 30 سال سابقه خدمت) در صنعت داروسازی و مکمل می‌باشند و اخیراً با همکاری واحد R&D گروه آلفاویتامینز آمریکا و شرکت نانوفناوری عصر نانو در حال طراحی و  فرمولاسیون محصولات مکمل غذایی- گیاهی- رژیمی- ورزشی و آرایشی به صورت نانوتکنولوژی و نانو میسل بوده و اقدامات و تمهیدات لازم با معاونت محترم علمی فناوری ریاست جمهوری جهت اخذ مجوز دانش بنیان نمودن شرکت آریان سناء صورت گرفته و در آینده نزدیک شرکت آریان سناء مجوز شرکت دانش بنیان نوع Ⅰ را دریافت می‌نماید.

احداث سایت بین‌المللی تولید مکمل‌های غذایی- دارویی- گیاهی و ورزشی در منطقه ویژه اقتصادی کاوه

 با توجه به علاقه وافر هیئت مدیره و سهامداران محترم این شرکت علی‌الخصوص آقای دکتر حسین اکبری نبی در زمینه افزایش اشتغال و کارآفرینی جهت جوانان این مرز وبوم خوشبختانه در فاز توسعه‌ای سایت تولید بین المللی محصولات شرکت آلفاویتامینز بعنوان هاب تولید در منطقه ویژه اقتصادی کاوه در بخش دارویی در اواخر سال گذشته با همت مدیران ارشد این شرکت زمینی به مساحت 17 هزار مترمربع خریداری و از اواخر تیرماه 1402 عملیات اجرای پروژه با حضور مقامات ارشد وزارت بهداشت و مقامات محلی آغاز می‌گردد.

و طبق برنامه‌ریزی گسترده‌ای که در حال انجام است انشاءالله نیمه دوم سال 1403 با حضور مقامات ارشد وزارت بهداشت و مقامات محلی و نماینده‌‌گان محترم مجلس شورای اسلامی و سفیران کشورهای سوئیس و عمان (بعنوان حافظ منافع آمریکا) و مدیران ارشد شرکت آلفاویتامینز آمریکا و با حضور رسانه‌های داخلی و خارجی مورد بهره‌برداری رسمی قرار خواهد گرفت و افتتاح این پروژه که بعنوان مهمترین رویداد تاریخی برای اولین بار بعد از انقلاب در حوزه تولید دارو و مکمل می‌باشد خواهد خورد. در ضمن مذاکرات اولیه و جلسات و بازدیدهای مکرر جهت خرید کلیه لوازم اطاق تمیز و ماشین‌آلات مورد نیاز این سایت از شرکت‌های معتبر اروپایی آغاز گردیده است. طبق مذاکرات اولیه و قرارداد فی‌مابین با شرکت آلفاویتامینز آمریکا مقرر گردید کلیه مواد اولیه فرآورده‌های شرکت آلفا ویتامینز آمریکا به صورت پرمیکس به صورت موقت وارد سایت تولید منطقه ویژه اقتصادی کاوه گردد و پس از تولید و بسته‌بندی صرفا به کشورهای حوزه خلیج فارس- شمال آفریقا- CIS- عراق و با بسته‌بندی مطابق با زبان و ادبیات هر کشور تولید و بدون ورود به سرزمین اصلی صادر گردد. که این مهم اشتغال‌زایی حدود 200 نفر مستقیم و 600 نفر غیرمستقیم در برخواهد داشت.