تاثیر منفی انتشار تصاویر دلخراش پلاسکو در فضای مجازی

مدیرکل سلامت روان اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت مطرح کرد:

تاثیر منفی انتشار تصاویر دلخراش پلاسکو در فضای مجازی

پلاسکو

مدیرکل سلامت روان اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با اشاره به انتشار تصاویری از حادثه ساختمان پلاسکو در فضای مجازی گفت: انتقال اخبار و تصاویر نابه‌‌جا و اغراق آمیز، تاثیر منفی دارد.

به گزارش ایران پزشک، احمد حاجبی، مدیر کل سلامت روان اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با بیان این مطلب افزود: معمولا به دنبال حوادث غیر مترقبه با مشکلاتی از جنبه روان‌شناختی چه برای بازماندگان و چه برای امدادگرانی که شاهد صحنه‌های دلخراش هستند، مواجه هستیم.

وی در ادامه با اشاره به این‌که وزارت بهداشت در این راستا از سال‌های گذشته برنامه‌هایی را داشته، بیان کرد: بازماندگان و حاضران در صحنه در چنین مواقعی با مشکلاتی روبه‌رو هستند که با در نظر گرفتن این موضوع، از روز پنج شنبه برنامه‌هایی تدوین شد.

حاجبی در ادامه تاکید کرد: با ورود تیم وزارت بهداشت به صحنه و اعلام انجمن علمی روان‌پزشکان ایران مبنی بر همکاری جهت ارائه خدمات مشاوره‌ای به بازماندگان و امدادگران حادثه ساختمان پلاسکو، از روز گذشته تیم‌ها به صورت کاملا عملیاتی در محل حاضر شدند.

مدیرکل سلامت روان اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت در پایان اظهار کرد: یکی از مسائلی که با آن مواجه هستیم فضای مجازی است که تصاویر و اخباری منتشر می‌شود که مخاطبان بسیاری دارد. توصیه می‌شود افرادی که برای برقراری ارتباط از این فضا استفاده می‌کنند احتیاط لازم را داشته باشند؛ زیرا انتقال اخبار و تصاویر نابه‌جا و اغراق آمیز، تاثیر منفی دارد.

 

۱۳۹۵-۱۱-۴ ۱۱:۳۶:۰۶ +۰۳:۳۰

ثبت ديدگاه

آمار سایت

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی:
خیابان قائم مقام کوچه آزادگان پلاک ۲۵ طبقه ۵ واحد ۲۵
تلفن: ۰۲۱۸۸۱۰۲۲۴۰
فکس: ۰۲۱۸۸۱۰۲۲۴۵
ایمیل: info@aryansana.ir

WordPress Video Lightbox Plugin